Hypotéka a splácení

Při dobrém rozvržení splátek může zaměstnaný člověk svůj dluh pomalu ale jistě ukrajovat bezproblémově. Hypotéka vyžaduje vše dobře výhledově promyslet a důsledně naplánovat. Kvalitní finanční poradenství vám usnadní předejít problémům v budoucnu. Pokud má jedinec stálý zdroj příjmů, nebývá splácení problémem. Mělo by se však myslet i na zadní vrátka. Velice užitečnou pomůckou je při plánování budoucího rodinného rozpočtu hypoteční kalkulačka. Člověk může vážně onemocnět, přijít k trvalému úrazu nebo být jiným způsobem trvale indisponován. V takovém případě se stává hypotéka velikou přítěží. Kritická může být také ztráta zaměstnání. Je tedy opravdu důležité promyslet dopředu všechny případné eventuality a předejít tak finančnímu zemětřesení rodinného rozpočtu.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Hypotéka – rozpočet

Co by si měl tedy člověk před tím, nežli si vezme hypotéku, rozmyslet? V první řadě je dobré si udělat předběžný rozpočtový plán. Zde je nejlépe zvolit finanční poradenství, které vám vše náležitě rozpočítá a případně vám předloží rodinný rozpočet, s jehož pomocí pak splátkový kalendář bezproblémově absolvujete. Hypotéka by se měla v první řadě přehodnotit z hlediska příjmů a výdajů. Nikdy nevolíme takovou cestu, kdy nám výdaje vycházejí tak tak. Je nutno počítat s neočekávanými výdaji na vybavení domácnosti či na servis našeho automobilu či zařízení bytu a domu. Dalším faktorem, který bývá v řadě případů nejrizikovějším, je ztráta zaměstnání či nemoc. Je potřeba brát v potaz i tuto eventualitu a neříkat si: „však ono to nějak dopadne“.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Hypotéka a zodpovědnost

Pokud se rozhodneme si vzít hypotéku, musíme tomu do jisté míry přizpůsobit i naše chování. Vyvarujeme se rizikového jednání, které může souviset například s provozováním adrenalinových sportů a jiných potenciálně nebezpečných aktivit. Jedním z nejhorších případů, se kterým se můžeme setkávat, je možnost, kdy si vezme mladá rodina s dětmi vysokou hypotéku, jejíž splácení stojí a padá s příjmem muže coby živitele rodiny. V případě úrazu živitele rodiny pak nastávají všem jejím členům opravdu krušné chvilky.

Porovnání hypoték

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

Poradenství ve financování bydlení poskytuje:

porovnání hypoték