Hypoteční kalkulačka

Velice užitečnou pomůckou při rozhodování se o podmínkách hypotéky je hypoteční kalkulačka. Klasická jednoduchá hypoteční kalkulačka se sestává ze třech volitelných prvků. Jedná se v první řadě o výši hypotéky, dále o úrokovou sazbu a dobu splatnosti. Volba splátkového kalendáře je tak vždy kompromisem mezi těmito prvky. Snažíme se o maximální sladění všech třech prvků s reálnou finanční situací. Člověk většinou přichází do banky s představou konkrétní sumy, kterou na výstavbu domu či jinou investici bude potřebovat. K zodpovědnému rozhodování by však mělo dojít už zde. Položme si otázku, zda nejde celkové náklady nějak osekat nebo zda nebude naopak potřeba ve skutečnosti větší množství finančních prostředků. Předběžná kalkulace konečných nákladů se zpravidla také neobejde bez kvalifikovaného odborníka. Jakmile máme celkovou sumu odhadnutu, zbývají nám dva nejzásadnější faktory – úroková sazba a doba splatnosti. Snažíme se vyhledat finanční služby takové banky, kde je úroková sazba pochopitelně co nejmenší. Klíčový faktor nám zbývá nakonec našeho rozhodování. Je jím samotná výše měsíční splátky.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Stavební spoření je dobrým startem

Ideálním případem je, pokud rodina nezahajuje výstavbu rodinného domu bez úspor. Velice prozíravým činem je, pokud už rodiče zařídí svým pomalu dospívajícím dětem stavební spoření. V takovém případě nemusí být hypotéka závratná a může se vycházet z úspor ze stavebního spoření. Měsíční výši splátky přizpůsobíme našim pravidelným příjmům. Výhodu mají manželské páry. Jak se říká „ve dvou se to lépe táhne“. Dva lidé s pravidelným příjmem mají opravdu daleko lepší možnosti a jistější situaci, než když se pro hypotéku rozhodne jednotlivec. Zásadní věcí je nejenom propočet splátkového kalendáře se stávajícími příjmy. Zásadní je rovněž zhodnotit to, do jaké míry máme zaměstnání, a tím pádem i zdroj příjmů jisté.

Porovnání hypoték

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

Poradenství ve financování bydlení poskytuje:

porovnání hypoték