Americká hypotéka

Americká hypotéka je hypotečním úvěrem, který není nijak účelově vázán. Jak název napovídá má tato forma půjčky původ ve Spojených státech amerických. Původním označením této hypotéky je „home equity loan“, tedy v podstatě půjčka na vybavení domácnosti. V souvislosti s finanční krizí v Spojených státech se často hovořilo právě o tomto druhu půjčky jako o její hlavní příčině. Nekvalitní úvěry se vyznačovaly vysokou rizikovostí způsobenou enormně nízkým úrokem, který neodpovídal reálným poměrům ekonomiky.

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, financujte své bydlení s vítězem testu finančncíh poradců. Našim klientům ušetříme na splátce hypotéky v průměru 700 Kč. Získejte více informací kliknutím zde

Americká hypotéka a její splácení

Americkou hypotéku většinou volí lidé, kteří se nějakým způsobem potřebují odrazit od finančního dna. Může se jednat o začínajícího podnikatele i mladou rodinu, která se chystá pořídit si nové bydlení. Americká hypotéka se splácí pomocí pravidelných měsíčních splátek nebo pomocí takzvaného degresivního splácení. Splácení pravidelných částek, jejichž výše se s postupem času nemění se, nazývá anuitní splácení. Při degresivním způsobu splácení je umožněno koncentrovat hlavní finanční zatížení na počáteční období splátkového kalendáře. Koeficient poklesu se odvíjí od výše první splátky. Americká hypotéka však skýtá i třetí možnost splácení. Je jí splácení progresivní, kdy se výše splátky naopak s postupem času zvyšuje. Je dobré volbu splácení dobře zvážit. Rozhodování pro anuitní, progresivní či regresivní splácení souvisí se schopností predikovat vývoj vaší finanční situace do budoucna. Pokud očekáváte stabilní situaci, volte splátky anuitní. Pakliže berete americkou hypotéku jako vklad do podnikání, ze kterého očekáváte nárůst příjmů je vhodné splácení progresivní. Jestliže očekáváte v budoucnu zvýšené náklady například v souvislosti s rodinnými výdaji, je prozíravé si zvolit splátky degresivní.

Porovnání hypoték

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

Poradenství ve financování bydlení poskytuje:

porovnání hypoték